افزایش سلامتکده های طب سنتی و گیاهان دارویی بخش خصوصی در کشور

رییس انجمن علمی گیاهان دارویی ایران :

افزایش سلامتکده های طب سنتی و گیاهان دارویی بخش خصوصی در کشور

تهران-ایرنا- رییس انجمن علمی گیاهان دارویی ایران از راه انداری اولین سلامتکده طب سنتی و گیاهان دارویی بخش خصوصی در کرج خبر دادو گفت: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی اینگونه سلامتکده ها در استان های دیگر نظیر تهران و مازندران خواهیم بود.

 

محمدباقر رضایی روزپنجشنبه درگفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: افزایش سلامتکده های طب سنتی و گیاهان دارویی بخش خصوصی در کشور از اولویت های مهم متولیان این حوزه از جمله وزارت بهداشت است.

وی اظهار کرد: این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بهره گیری از توان نیروهای متخصص طب سنتی راه اندازی می شود تا خدمات مطلوبی به مردم ارایه کند.

رضایی، شفا خانه و داروخانه و مرکز عرضه فرآوردهای طبیعی و گیاهی را از جمله مجموعه های سلامتکده طب سنتی وگیاهان دارویی دانست وگفت:با تحقق این اقدام مهم، کارهای عطاری ها نیز ساماندهی می شود.

وی ارایه آموزش به متخصصان و افراد فعال در این حوزه را از جمله فعالیت های این سلامتکده برشمرد و گفت: عطاری ها می توانند در دوره های آموزشی حضور یابند تا عرضه گیاهان دارویی به صورت تخصصی انجام شود.

رضایی با اشاره به اینکه حجامت، زالو درمانی، ماساژ، رگ گیری و ناف گیری از جمله خدمات درمانی است که در این سلامتکده طب سنتی و گیاهان دارویی کرج ارایه می شود افزود: ارائه خدمات مشاوره دارویی از دیگر فعالیت های این مجموعه است.

اولین سلامتکده طب سنتی و گیاهان دارویی بخش خصوصی روز گذشته ( 26 فروردین ماه) با حضور مسوولان و پزشکان طب سنتی با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی کرج در این شهر راه اندازی شد.

علمی (4) ** 1201 **1599

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه